1-2-2024 donderdag 1 februari 2024

Vier Technasium-leerlingen van VWO 5 en hun begeleider meneer Raïss hebben op woensdag 24 januari in Amsterdam onze school vertegenwoordigd met hun CANSAT.

Cansat

Mooie O&O prestatie

Vier Technasium-leerlingen van VWO 5 en hun begeleider meneer Raïss hebben op woensdag 24 januari in Amsterdam onze school vertegenwoordigd met hun CANSAT.

Dit is een blikje (can) omgebouwd tot satelliet (sat). Ze hebben er de afgelopen weken hard aan gewerkt om sensoren te installeren, een design te maken en hem veilig te laten landen. Dat moest allemaal in een standaard blikje passen.

De laatste dingen moesten nog worden afgemaakt in de trein. Op de dag zelf konden ze hun CANSAT testen om te kijken of hij voldeed aan de voorwaarden die de nationale wedstrijd stelde. Twee leerlingen moesten kijken of er een signaal binnenkwam. De andere twee moesten boven op het Nemo gebouw gaan staan, terwijl ze bijna omvergewaaid werden door de harde wind. De proef slaagde.  Vervolgens kregen ze feedback van een expert.

De komende weken gaan ze nog even verder om de CANSAT te optimaliseren voor de grote finale.

Door: Eline Marissen, leerling vwo 5